Gray Bear Tále – golfový rezort s prvým 18-jamkovým majstrovským ihriskom na Slovensku


Charakteristika Gray Bear

Gray Bear je prvé 18 – jamkové majstrovské golfové ihrisko na Slovensku. Ihrisko bolo otvorené 8. augusta 2002. Je situované v nádhernom prostredí Národného parku Nízke Tatry, v rekreačnom stredisku Tále s dobre vybudovanou infraštruktúrou. Golfové centrum sa rozlieha na ploche cca. 60 ha.

Symbolickú pásku pri otvorení prestrihol legendárny profesionálny golfista a kapitán Ryder Cupu Tony Jacklin. O našom ihrisku povedal:

Oceňujem ho pre unikátne a krásne prírodné scenérie, originálnosť prostredia a dizajnu.

Ten vypracovala americká firma International Golf Course Design South Carolina s dizajnérmi Bobom Waltonom a Skipom Malekom. Šejping ihriska previedla škótska firma Southern Golf Ltd.,Veľká Británia.

Gray Bear získalo v roku 2019 Certifikát kvality s maximálnym počtom 5* za poskytované služby.


Prírodné podmienky Gray Bear

Scenéria horského údolia je bohatá na prírodné krásy a jej prirodzenými dominantami sú korytá potokov, skalnaté balvany, mohutné jedle a smreky. Dizajn 6 296 m dlhého ihriska je však prehľadný a všetky jamky sú korektné aj napriek tomu, že svojou náročnosťou vyžadujú skôr hráčsku pokoru a presnú hru železami. Par ihriska je 71.

Gray Bear je golfové ihrisko, kde sa využíva chôdza a odpaliská sú v malej vzdialenosti od grínov, ktoré svojrázne kopírujú terén. Typicky tvrdé hracie povrchy sú pokryté zmesou kostravy, ktorá kopíruje trávu akú je možné nájsť na ihriskách British Open v Škótsku.


Golfové ihrisko Gray Bear, prvé 18-jamkové majstrovské golfové ihrisko na Slovensku, golf Tále, golf Tatry


Významné odohraté turnaje na Gray Bear

Golfové ihrisko Gray Bear svoju vysokú profesionalitu potvrdilo aj počas najprestížnejších golfových turnajov na Slovensku: Majstrovstiev Európy seniorov v kategórii Masters, EGA Challenge Trophy Boys v júli a auguste 2006 a Allianz Ladies Slovak Open zo série Ladies European Tour v rokoch 2010, 2011, 2012, 2013 a 2014.

Viac dôležitých informácií


Oboznámte sa s Miestnymi pravidlami a používaním e-carts

Zistite Recipročné zľavy

Nesúťažný výsledok

Výpočet Hracieho HCP


Aktuálne akcie a balíky

Partneri