Charakteristika ihriska

Golfové ihrisko Gray Bear bolo otvorené 8. augusta 2002. Je situované v nádhernom prostredí Národného parku Nízke Tatry, v rekreačnom stredisku Tále s dobre vybudovanou infraštruktúrou. Golfové centrum sa rozlieha na ploche približne 60 hektárov.

Symbolickú pásku pri otvorení prestrihol legendárny profesionálny golfista a kapitán Ryder Cupu Tony Jacklin. O našom ihrisku povedal:

Golf na ihrisku Gray Bear

Oceňujem ho pre unikátne a krásne prírodné scenérie, originálnosť prostredia a dizajnu.

Golfové ihrisko Tále

Dizajn golfového ihriska vypracovala americká firma International Golf Course Design South Carolina s dizajnérmi Bobom Waltonom a Skipom Malekom. Šejping ihriska previedla škótska firma Southern Golf Ltd.

Gray Bear získalo v roku 2019 Certifikát kvality s maximálnym počtom 5* za poskytované služby.

Golfové ihrisko a jeho prírodné podmienky

Scenéria horského údolia je bohatá na prírodné krásy a jej prirodzenými dominantami sú korytá potokov, skalnaté balvany, mohutné jedle a smreky. Dizajn 6 296 metrov dlhého ihriska je však prehľadný a všetky jamky sú korektné aj napriek tomu, že svojou náročnosťou vyžadujú skôr hráčsku pokoru a presnú hru železami. Par ihriska je 71.


Gray Bear Tále – golfový rezort s prvým 18-jamkovým majstrovským ihriskom na Slovensku.

Gray Bear je golfové ihrisko, kde sa využíva chôdza a odpaliská sú v malej vzdialenosti od grínov, ktoré svojrázne kopírujú terén. Typicky tvrdé hracie povrchy sú pokryté zmesou kostravy, ktorá kopíruje trávu akú je možné nájsť na ihriskách British Open v Škótsku.

Významné odohraté turnaje na Gray Bear

Ihrisko svoju vysokú profesionalitu potvrdilo aj počas najprestížnejších golfových turnajov na Slovensku: Majstrovstiev Európy seniorov v kategórii Masters, EGA Challenge Trophy Boys v júli a auguste 2006 a Allianz Ladies Slovak Open zo série Ladies European Tour v rokoch 2010, 2011, 2012, 2013 a 2014.

Viac informácií o golfovom ihrisku


Aktuálne akcie a balíky

Partneri