Hlavný profesionálny golfový tréner na ihrisku Gray Bear

MARTIN ŤAVODA

 • golfový tréner viacerých reprezentantov SR
 • sám Slovensko reprezentoval po dobu deviatich rokov
 • plne kvalifikovaný golfový profesionál v rámci PGA of Great Britain & Ireland
 • odborné znalosti ohľadom biomechaniky a golfového fitness Martin získal na Titleist Performance Institute (TPI)
 • do výuky golfu Martin implikuje prácu s tlakom chodidiel – BodiTrak Golf Ground Mechanics

Pre golfové hodiny s Martinom ho kontaktujte na tel. čísle: +421 904 109 290 alebo e-mailom: mtgolfpro@gmail.com. Viac info na www.martintavoda.com.

Golfové kurzy na ihrisku Gray Bear vedie profesionálny golfový tréner Martin Ťavoda. Do výuky implikuje prácu s tlakom chodidiel.
Certifikát golfového kurzu
Kurz golfu - certifikát
Kurz golfu - certifikát
Kurz golfu - certifikát

Profesionálny golfový tréner na ihrisku Gray Bear

ALEŠ SVĚNTEK

Ako golfový profesionál s licenciou B pôsobí od roku 2003. Vychoval viacero talentov, ktoré pôsobia v národných reprezentáciách.

Do výuky zakomponováva odborné znalosti z kreatívneho tréningu a biomechaniky, tour coachingu, rozvoja juniorov a krátkej hry.

Domovské kluby:

 • 2003 – 2004: Golfový klub Prešov
 • 2005: Agama Golf Club
 • 2006: Dunakiliti Golf Club
 • 2007 – 2017: Golf & Country Club Piešťany
 • 2018 – 2020: Airport Golf Club Šurany
 • od 2021: Golfový klub Gray Bear Tále

Golfové hodiny s Alešom rezervujte prostredníctvom golfovej recepcie Gray Bear: +421 48 6712 512.


Golfové kurzy – podmienky účasti a storno podmienky

CENNÍK VÝUKY GOLFU


Kurz golfu s PRO trénerom prebieha na základe predchádzajúcej rezervácie v golfovej recepcii. Golfový klub Tále má k dispozícii slovensko-anglicky hovoriaceho PRO trénera. Asistenti trénera sú tiež výbornými hráčmi a učiteľmi golfu. Na tréning nastúpi PRO tréner, alebo asistent, ktorý je práve voľný. Ak bude mať klient požiadavku na konkrétneho trénera, budeme sa snažiť vyhovieť. V prípade, že nebude vo vybranom termíne konkrétny tréner voľný, bude sa tréning riešiť prispôsobením termínu, kedy bude tréner k dispozícii.

V prípade, že na kurz golfu nebudete môcť nastúpiť, môžete rezerváciu stornovať bez storno poplatku nasledovne: do 24 hodín individuálni klienti, do 48 hodín skupiny 7 a viac osôb. V prípade, že stornujete tréning menej ako 24, resp. 48 hodín, bude účtované penále vo výške 100 %.

V golfe je dochvíľnosť a disciplinovanosť nepísaným pravidlom, na golfové kurzy, prosíme, nastupujte včas. Pri príchode je potrebné sa zahlásiť v golfovej recepcii. V prípade meškania nebude možné zaručiť tréning v objednanom čase.

Po absolvovaní ktoréhokoľvek z golfových programov sa informujte u trénera alebo v Golfshope na možnosť ďalšieho pokračovania v tréningu.

REZERVÁCIA TRÉNINGU: Golfová recepcia, tel.: +421 48 6712 512, golfshop@tale.sk.


Oblečenie

Počas golfovej sezóny je žiadúce, aby sa počas hry, tréningu a užívania služieb v jeho areáli dodržiavali pravidlá a všeobecná etiketa. Na tréning sa má hráč dostaviť patrične upravený.

Predpísaný odev: polokošeľa s golierikom, športové dlhé nohavice, resp. krátke športové nohavice s dĺžkou tesne nad kolená, športová obuv.

Nie sú povolené: modré džínsy, sandále, topánky na vysokom podpätku.

Okrem všeobecných pravidiel golfu platia v golfovom areáli Gray Bear aj miestne pravidlá. Nezabudnite na ich dodržiavanie.


Metodika výuky

Golfový tréner pristupuje ku každému klientovi individuálne. Zohľadňuje jeho fyzické predpoklady, kondíciu, znalosti a stupeň pochopenia lekcií, avšak vždy profesionálne. Individuálny bude postup, intenzita a počet hodín výuky v jednotlivých kurzoch.

Úspešné ukončenie kurzu na získanie základného HCP 54 nie je zaručené uhradením poplatku za absolvovanie kurzu. Trpezlivou a systematickou prípravou však prídu aj výsledky. Ak vo vás prebudíme vášeň ku golfu, zdokonalenie hry a postupné znižovanie počtu úderov, bude to predstavovať aj náš úspech.

Nerešpektovaním požiadaviek EGA pre získanie základného HCP riskuje PRO tréner odobratie licencie. Preto dôverujte trénerovi a akceptujte jeho rozhodnutie aj v prípade, že vám odporučí absolvovať ešte niekoľko lekcií potrebných ku skúške.


Kedy začať s golfom?

Na golf nikdy nie je neskoro. Je vhodný pre deti, kedy sa rozvíjajú ich atletické schopnosti a zároveň schopnosť sústrediť sa na hru. Na druhej strane je vhodný aj pre seniorov, ktorým pomáha udržať sa v kondícii.

Golfové kurzy odporúčame absolvovať na začiatku golfovej sezóny. Až sedem mesiacov budete mať možnosť zdokonaľovať sa. Akonáhle sprístupníme cvičné odpaliská, môžete začať trénovať. Spravidla je to od apríla až do októbra. Učiť sa golfu v závere golfovej sezóny nie je nič neobvyklé, počas zimnej sezóny môžete trénovať na golfovom trenažéri v hoteli Stupka.


Po tréningu

Po absolvovaní ktoréhokoľvek z golfových programov sa informujte u trénera alebo v Golfshope na možnosť ďalšieho pokračovania v tréningu.


Možnosť zlepšiť si HCP na Táľoch

Na každom golfovom ihrisku platia okrem všeobecne platných golfových pravidiel aj miestne pravidlá. Patrí sem i podmienka hráčskeho hendikepu, ktorá sa líši od ihriska k ihrisku. Ako si však zlepšiť hendikep?

1. Využitím možnosti registrovania nesúťažného výsledku.
2. Spravidla každú stredu v júli a v auguste sa konajú na golfovom ihrisku Gray Bear turnaje na úpravu HCP. Sú to tzv. hendikepové turnaje, na ktoré sa môžete prihlásiť a upraviť svoj hendikep.


Darčekový poukaz

Ak ste vyčerpali všetky nápady originálne prekvapiť svojich blízkych, darujte im golfové kurzy a vyberte si ktorýkoľvek z uvedených programov. Vystavíme vám darčekový poukaz, s ktorým môžu čerpať služby v ich plnom rozsahu.

Aktuálne akcie a balíky

Partneri