Hlavný golfový profesionál na ihrisku Gray Bear – Martin ŤAVODA:

Kurz golfu pre začiatčníkov
  • tréner viacerých reprezentantov SR
  • sám Slovensko reprezentoval po dobu deviatich rokov
  • plne kvalifikovaný golfový profesionál v rámci PGA of Great Britain & Ireland
  • odborné znalosti ohľadom biomechaniky a golfového fitness Martin získal na Titleist Performance Institute (TPI)
  • do výuky golfu Martin implikuje prácu s tlakom chodidiel – BodiTrak Golf Ground Mechanics
  • pre golfové hodiny s Martinom ho kontaktujte na: tel. čísle  +421 904 109 290, alebo mtgolfpro@gmail.com
  • viaci nfo na www.martintavoda.com

Certifikát golfového kurzu
Kurz golfu - certifikát
Kurz golfu - certifikát
Kurz golfu - certifikát


Podmienky účasti na golfovom kurze a stornopodmienky


Kurz golfu s PRO trénerom prebieha na základe predchádzajúcej rezervácie v golfovej recepcii. Golfový klub Tále má k dispozícii slovensko-anglicky hovoriaceho PRO trénera. Asistenti trénera sú tiež výbornými hráčmi a učiteľmi golfu. Na tréning nastúpi PRO tréner, alebo asistent, ktorý je práve voľný. Ak bude mať klient požiadavku na konkrétneho trénera, budeme sa snažiť vyhovieť. V prípade, že nebude vo vybranom termíne konkrétny tréner voľný, bude sa tréning riešiť prispôsobením termínu, kedy bude tréner k dispozícii.

V prípade, že na kurz golfu nebudete môcť nastúpiť, môžete rezerváciu stornovať bez stornopoplatku nasledovne: do 24 hodín individuálni klienti, do 48 hodín skupiny 7 a viac osôb. V prípade, že stornujete tréning menej ako 24 resp. 48 hodín, bude účtované penále vo výške 100 %.

V golfe je dochvíľnosť a disciplinovanosť nepísaným pravidlom, čiže na tréning prosíme nastúpiť včas. Pri príchode je potrebné sa zahlásiť v golfovej recepcii. V prípade meškania nebude možné zaručiť tréning v objednanom čase.

Po absolvovaní ktoréhokoľvek z golfových programov sa informujte u trénera alebo v Golfshope na možnosť ďalšieho pokračovania v tréningu.

Rezervovanie tréningu:
Golfová recepcia: Tel: +421 48 6712 512, golfshop@tale.sk.


Oblečenie


Počas golfovej sezóny je žiadúce, aby sa počas hry, tréningu a užívania služieb v jeho areáli dodržiavali pravidlá a všeobecná etiketa. Na tréning sa má hráč dostaviť patrične upravený. Predpísaný odev: polokošeľa s golierikom, športové dlhé nohavice, resp. krátke športové nohavice s dĺžkou tesne nad kolená, športová obuv. Nie sú povolené: modré džínsy, sandále, topánky na vysokom podpätku. Okrem všeobecných pravidiel golfu platia v golfovom areáli Gray Bear aj miestne pravidlá. Nezabudnite na ich dodržiavanie.


Metodika výuky

Ku každému klientovi pristupujeme individuálne, s ohľadom na fyzické predpoklady, kondíciu, znalosti a stupeň pochopenia lekcií, avšak vždy profesionálne. Individuálny bude postup, intenzita a počet hodín výuky v jednotlivých kurzoch.

Úspešné ukončenie kurzu na získanie základného HCP 54 nie je zaručené uhradením poplatku za absolvovanie kurzu. Trpezlivou a systematickou prípravou však prídu aj výsledky. Ak vo vás prebudíme vášeň ku golfu, zdokonalenie hry a postupné znižovanie počtu úderov, bude to predstavovať aj úspech našej snahy.

Nerešpektovaním požiadaviek EGA pre získanie základného HCP riskuje Pro tréner odobratie licencie. Preto dôverujte trénerovi a akceptujte jeho rozhodnutie aj v prípade, že vám odporučí absolvovať ešte niekoľko lekcií potrebných ku skúške.


Kedy začať s golfom?


Na golf nie je nikdy neskoro. Je vhodný pre deti, kedy sa rozvíjajú ich atletické schopnosti a zároveň schopnosť sústrediť sa na hru. Na druhej strane je vhodný aj pre seniorov, ktorým pomáha udržať sa v kondícii.

Golfový kurz odporúčame absolvoať na začiatku golfovej sezóny. Až sedem mesiacov budete mať možnosť zdokonaľovať sa. Akonáhle sprístupníme cvičné odpaliská, môžete začať trénovať. Spravidla je to od apríla až do októbra. Učiť sa golfu v závere golfovej sezóny nie je nič neobvyklé, počas zimnej sezóny môžete trénovať na golfovom trenažéri v hoteli Stupka.


Po tréningu


Po absolvovaní ktoréhokoľvek z golfových programov sa informujte u trénera alebo v Golfshope na možnosť ďalšieho pokračovania v tréningu.


Možnosť zlepšiť si HCP na Táľoch

Na každom golfovom ihrisku platia okrem všeobecne platných golfových pravidiel aj miestne pravidlá. Patrí sem i podmienka hráčskeho hendikepu, ktorá sa líši od ihriska k ihrisku. Ako si však zlepšiť hendikep?

1. Využitím možnosti registrovania nesúťažného výsledku.
2. Spravidla každú stredu v júli a auguste sa konajú na golfovom ihrisku Gray Bear turnaje na úpravu HCP. Sú to tzv. hendikepové turnaje, na ktoré sa môžete prihlásiť a upraviť svoj hendikep.


Darčekový poukaz


Ak ste vyčerpali všetky nápady originálne prekvapiť svojich blízkych, darujte im ktorýkoľvek z uvedených programov na kurz golfu. Vystavíme vám darčekový poukaz, s ktorým môžu čerpať služby v ich plnom rozsahu.

Aktuálne akcie a balíky

Partneri

Rezervácia TeeTime